Ayazağa mezar bakım

Ayazağa Mezarlığı

Ayazağa mezar bakım, mermer mezar tamirat onarım aylık yıllık bakım servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Zincirlikuyu Bahçıvan Ferdi olarak bizler ile iletişim kurarak tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ayazağa mezar çiçeklendirme

Ayazağa mezar bakım

Ayazağa aylık ve yıllık Bakım
Mezarlar, mevsim çiçekleriyle ve özenle süslenir. Yabani otlar temizlenerek uygun toprak eklenir ve özel gübreler kullanılır.
İstanbul’da mezar çiçeklendirme ve mezar bakım hizmeti veriyoruz.
Zincirlikuyu’da mezar çiçeklendirme ve mezar bakım hizmeti veriyoruz.
Ayazağa mezar çiçeklendirme
Mezar bakım
Hasdal Mezar Bakım
Ayazağa Mezar bakımı
Aylık mezar bakımı
Çiçeklendirme
Mermer Beyazlatma
Mermer temizliği
Ayazağa Kabristan bakım hizmeti
Ayazağa Kabristan bakım hizmeti ve çiçeklendirme
Kabristan bakım hizmeti
Kabristan bakım hizmeti
Mezar Bakımı
Mezar Çiçeklendirme

Mezar bakımları ve çiçeklendirmesi kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Sevdiklerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve hatıralarına olan saygımızı göstermek için mezarlarımızı daima bakımlı tutmak isteriz.

Zaman içinde mermerler dış etmenler nedeniyle kararabilir, metal parçalar oksitlenir ve toprağın konumu değişir. Toprak, çeşitli zararlılar, yabani ot ve köklerle karıştığında çiçekler için verimsiz hale gelir. Belirli zaman aralıklarıyla mezarlar kontrol edilmeli, henüz aşınmadan, aşınmaya yüz tutmuş alanlar temizlenerek cilalanmalıdır. Mermer temizleme esnasında zaruri değilse kimyasallar kullanılmalıdır. Aksi halde zaman içinde mermerin daha fazla aşınmasına, bozulması ve hatta kırılmasına neden olur. Kullanılan kimyasalın temizliği sırasında, atık suyun mezar toprağına karışma tehlikesi vardır.

Mezarlarda hangi çiçeklerin nasıl dikileceği çeşitli şartlarla belirlenir. Toprağın türü, muhteviyatına, mezar konumuna, mevsime ve rüzgar gibi dış etmenlere bakarak uygun çiçeklerin ne olacağı belirlenir.

Bakımlar sırasında bunun “sadece bir iş” olmadığını, manevi değerlere hitap ettiğinizi bilmeniz gerekir. Çiçekler için türüne göre; uygun toprak ve uygun miktarda su gereklidir. Güneşi nasıl gördüğü, mezarın konumuna göre rüzgarı nerelerden aldığı tespit edilmeli ve buna göre çiçek dağılımı yapılmalıdır. Böylece çiçekler olası dış etkilerden azami ölçüde korunmuş olur. Su ve ışık en etkin şekilde dağıtılmalıdır.

İletişim

  • Zincirlikuyu Bahçıvan Ferdi
  • 05346100357
  • fdogru34@gmail.com

zincirli kuyu bahçıvan

zincirlikuyubahcivan

Bayrampasa Mezar Bakim 1

Kanarya Mezar Bakım – Çiçeklendirme

Kanarya Mezarlığı – Mezar Bakım Çiçeklendirme HizmetAylık Bakım, Mermer Beyazlatma, Mezar Çiçeklendirme, Yazı Boyama, Mezar Yapımı0534 610 03 57   “Kanarya Mezarlığı: İstanbul’un Tarihî Mirası ve Anlamı” İstanbul, tarihi zenginliğiyle ünlü bir şehirdir ve Kanarya Mezarlığı da bu zenginliğin önemli

Read More »
Tuzla Mezarlığı

Tuzla Mezar Bakım

Tuzla Mezar Bakım 0534 610 03 57 Tuzla Mezar Bakım Hizmetleri: Sevdiklerinize Saygıyla Hizmet Vermek Sevdiklerimizi kaybetmek, hayatımızın en zorlu gerçeklerinden biri. Ancak onların hatıralarını canlı tutmak, onlara olan sevgimizi ve saygımızı devam ettirmek için önemlidir. Tuzla mezar bakım hizmetleri,

Read More »
kadıköy Mezar Bakım

kadıköy Mezar Bakım

Kadıköy Mezar Bakım Hizmetleri Mezar Bakımı, Mezar Çiçeklendirme, Mermer Beyazlatma, Mezar Tadilat Onarım Hizmetleri 0534 610 03 57 Table of Contents

Read More »
Beşiktaş Mezarlığı

Beşiktaş Mezar Bakım

Beşiktaş Mezar Bakım Hizmetleri Mezar Bakımı, Mezar Çiçeklendirme, Mermer Beyazlatma, Mezar Tadilat Onarım Hizmetleri 0534 610 03 57

Read More »