Eski Kozlu Mezarlığı

Eski Kozlu Mezarlığı

Eski Kozlu Mezarlığı mermer mezar tamirat onarım aylık yıllık bakım servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Zincirlikuyu Bahçıvan Ferdi olaak bizler ile iletişim kurarak tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Eski Kozlu mezar çiçeklendirme Eski Kozlu mezar bakım Eski Kozlu aylık ve yıllık Bakım Mezarlar, mevsim çiçekleriyle ve özenle süslenir. Yabani otlar temizlenerek uygun toprak eklenir ve özel gübreler kullanılır. İstanbul’da mezar çiçeklendirme ve mezar bakım hizmeti veriyoruz. zincirlikuyu’da mezar çiçeklendirme ve mezar bakım hizmeti veriyoruz. zincirlikuyu mezar çiçeklendirme Mezar bakım Hasdal Mezar Bakım Zincirlikuyu Mezar bakım Aylık mezar bakımı Çiçeklendirme Mermer Beyazlatma Mermer temizliği Eski Kozlu Kabristan bakım hizmeti Kabristan bakım hizmeti Eski Kozlu Kabristan bakım hizmeti ve çiçeklendirme Kabristan bakım hizmeti Mezar Bakımı Bahcıvan ferdi Mezar Bakımı Mezar Çiçeklendirme

Mezar bakımları ve çiçeklendirmesi kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Sevdiklerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve hatıralarına olan saygımızı göstermek için mezarlarımızı daima bakımlı tutmak isteriz.

Zaman içinde mermerler dış etmenler nedeniyle kararabilir, metal parçalar oksitlenir ve toprağın konumu değişir. Toprak, çeşitli zararlılar, yabani ot ve köklerle karıştığında çiçekler için verimsiz hale gelir. Belirli zaman aralıklarıyla mezarlar kontrol edilmeli, henüz aşınmadan, aşınmaya yüz tutmuş alanlar temizlenerek cilalanmalıdır. Mermer temizleme esnasında zaruri değilse kimyasallar kullanılmalıdır. Aksi halde zaman içinde mermerin daha fazla aşınmasına, bozulması ve hatta kırılmasına neden olur. Kullanılan kimyasalın temizliği sırasında, atık suyun mezar toprağına karışma tehlikesi vardır.

Mezarlarda hangi çiçeklerin nasıl dikileceği çeşitli şartlarla belirlenir. Toprağın türü, muhteviyatına, mezar konumuna, mevsime ve rüzgar gibi dış etmenlere bakarak uygun çiçeklerin ne olacağı belirlenir.

Bakımlar sırasında bunun “sadece bir iş” olmadığını, manevi değerlere hitap ettiğinizi bilmeniz gerekir. Çiçekler için türüne göre; uygun toprak ve uygun miktarda su gereklidir. Güneşi nasıl gördüğü, mezarın konumuna göre rüzgarı nerelerden aldığı tespit edilmeli ve buna göre çiçek dağılımı yapılmalıdır. Böylece çiçekler olası dış etkilerden azami ölçüde korunmuş olur. Su ve ışık en etkin şekilde dağıtılmalıdır.

İletişim

  • Zincirlikuyu Bahçıvan Ferdi
  • 05346100357
  • fdogru34@gmail.com

zincirli kuyu bahcivan

zincirlikuyubahcivan