Çatalca Mezar Bakım İşleri

Çatalca Mezar Bakım İşleri

Çatalca Mezar Bakım İşleri, mermer mezar tamirat onarım aylık yıllık bakım servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir. Zincirlikuyu Bahçıvan Ferdi olaak bizler ile iletişim kurarak tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Çatalca mezar çiçeklendirme
Çatalca mezar bakım
Çatalca aylık ve yıllık Bakım
Mezarlar, mevsim çiçekleriyle ve özenle süslenir. Yabani otlar temizlenerek uygun toprak eklenir ve özel gübreler kullanılır.
İstanbul’da mezar çiçeklendirme ve mezar bakım hizmeti veriyoruz.
Çatalca ‘da mezar çiçeklendirme ve mezar bakım hizmeti veriyoruz.
Çatalca mezar çiçeklendirme
Mezar bakım
Hasdal Mezar Bakım
Zincirlikuyu Mezar bakım
Aylık mezar bakımı
Çiçeklendirme
Mermer Beyazlatma
Mermer temizliği
Çatalca Kabristan bakım hizmeti
Kabristan bakım hizmeti
Mezar Bakımı Bahcıvan ferdi
sakızagacı mezar bakım
Mezar Bakımı
Mezar Çiçeklendirme

Mezar bakımları ve çiçeklendirmesi kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Sevdiklerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve hatıralarına olan saygımızı göstermek için mezarlarımızı daima bakımlı tutmak isteriz.

Zaman içinde mermerler dış etmenler nedeniyle kararabilir, metal parçalar oksitlenir ve toprağın konumu değişir. Toprak, çeşitli zararlılar, yabani ot ve köklerle karıştığında çiçekler için verimsiz hale gelir. Belirli zaman aralıklarıyla mezarlar kontrol edilmeli, henüz aşınmadan, aşınmaya yüz tutmuş alanlar temizlenerek cilalanmalıdır. Mermer temizleme esnasında zaruri değilse kimyasallar kullanılmalıdır. Aksi halde zaman içinde mermerin daha fazla aşınmasına, bozulması ve hatta kırılmasına neden olur. Kullanılan kimyasalın temizliği sırasında, atık suyun mezar toprağına karışma tehlikesi vardır.

Mezarlarda hangi çiçeklerin nasıl dikileceği çeşitli şartlarla belirlenir. Toprağın türü, muhteviyatına, mezar konumuna, mevsime ve rüzgar gibi dış etmenlere bakarak uygun çiçeklerin ne olacağı belirlenir.

Bakımlar sırasında bunun “sadece bir iş” olmadığını, manevi değerlere hitap ettiğinizi bilmeniz gerekir. Çiçekler için türüne göre; uygun toprak ve uygun miktarda su gereklidir. Güneşi nasıl gördüğü, mezarın konumuna göre rüzgarı nerelerden aldığı tespit edilmeli ve buna göre çiçek dağılımı yapılmalıdır. Böylece çiçekler olası dış etkilerden azami ölçüde korunmuş olur. Su ve ışık en etkin şekilde dağıtılmalıdır.

İletişim

  • Zincirlikuyu Bahçıvan Ferdi
  • 05346100357
  • fdogru34@gmail.com

zincirli kuyu bahcivan

zincirlikuyubahcivan